MMORPG a Online hry

Sleduj aktuality -->:: Redakce doporučuje

[*AKTUALIZOVÁNO*]

Star Wars: The Old Republic

;-) Tak zase za rok...

Už jsme tu měli několik klíčů. Veřejně jsme nabízeli betaklíče k Allods Online. Interně jsme se dostali ale například do Star Trek Online, Lego Universe a dalších.

Největšího kapra jsme ale ulovili v den nejnevděčnější, protože bude svádět k lživým spekulacím. Co naplat, do zítřka s touto žhavou novinkou čekat nebudeme:

„Dostali jsme speciální časově omezený PRESS klíč do hratelné alfa verze MMORPG Star Wars: The Old Republic!“

Kdo se o výboj her malinko zajímá, ví, že postup hry podléhá určitým milníkům, které si kladou za cíl dokončit tuhle, tamtu a jinou funkčnost. V určité chvíli se pak hra označí jako Alfaverze (lze odehrát od začátku do konce, ale nic není vyladěné, můžou chybět modely, textury atd). Betaverze už bývá mnohdy k nerozeznání od GOLD verze. Často se jen odchytávají chybky a ladí vyváženost.

Jsou to však termíny čistě interní a ohebné a tak jedna hra může být beta a je přesto nehratelná, jiná hra (nebo její část – případ SW:TOR) je ve fázi alfa a je bez problému hratelná a ucelená.

2 komentáře/2 novýchAktualizováno: 2.4.2010 12:22 | Vydáno: 1.4.2010 18:12

Black ShotPři surfování po stránkách věnujících se MMO hrám jsem narazil na Closed betu mně doposud naprosto neznámé hry Black Shot, přičemž jde o prvotinu korejské společnosti Vertigo Games. Když ještě dodám, že jde o free to play MMOFPS hru, mnohým se již v neblahém tušení jistě kroutí prsty u nohou. A tušíte správně. Pojďme se v tomto článku podívat, jak tato hra vypadá a funguje.

Dekaron logoGameHi, tvůrce F2P mmorpg Dekaron (v Americe fungující pod názvem 2Moons), připravil pro svou hru mega update. Jak již nadpis napovídá, tento patch byl pojmenován Good Day to Die a přináší řadu novinek. Dekaron (respektive 2Moons) sice nepatří mezi nejhranější tituly F2P scény, ale na trhu se stále drží. Nový patch by měl jeho místo upevnit a pokud možno zlepšit. Pojďme se na něj tedy podívat.

Eve OnlineMožná jste v nedávné době na internetu zaregistrovali, že CCP Games, tedy firma stojící za populární sci-fi online hrou EVE Online, oznámila změny ve fungování „Council of Stellar Management“ - krátce CSM, které proběhnou k příležitosti volení již pátého koncilu. Samotné přihlašování kandidátek do nově voleného koncilu pak začalo již 26. března a bude pokračovat až do 9. dubna. V tomto článku se blíže podíváme na to, jaké změny byly zavedeny a především se podíváme, co se vlastně pod tímto názvem skrývá.

The GuildMMO tématika, přestože je z mnoha ohledů neuvěřitelně zajímavá a mohla by dávat single player segmentu na frag, nevyužívá svého potenciálu natolik, aby vzbuzovala zájem širší veřejnosti. Mluvím teď především o prolínání MMO her do dalších odvětví umění. Snahy zfilmovat World of Warcraft tu už sice byly, ale licence je stále držena pod pokličkou.

To kousků na stříbrném plátně jsme dle single titulů už viděli celkem dost (Max Payne, Far Cry, Resident Evil, Final Fantasy a řada dalších). Jejich kvalita však byla většinou nevalná (a to jsem vybral rozhodně ty povedenější) a to je možná jeden z důvodů, proč se ani ty největší MMO hity nechtějí pustit na tenký led.

To však dává značný prostor amatérské a poloamatérské tvorbě. Tou je právě v nadpisu zmíněný miniseriál The Guild, beroucí si na paškál malou gildu World of Warcraft a její střet s reálným světem.

VampireJeden z předních MMO herních portálů IGG oznámil novou hru, která brzy vyplní již tak obsáhlou nabídku. Bude se jednat o 3D MMORPG s upíří tématikou.

Hra by měla být postavena na moderním 3D enginu a otestuje kreativitu a představivost mnoha hráčů díky unikátním prvkům. Hráči si budou moci vybírat z nepřeberného množství různých abilit. Vytváření a ničení světů v této hře bude ležet jen a jen v rukou hráčů, což by hře mělo dát nevídaný prostor dynamicky provázaných souvislostí a rozhodnutí.

Remnants of Skystone logoDnešním dnem byla spuštěna nová online hra Remnants of Skystone, k jéjímuž provozu stačí pouze webový prohlížeč a samozřejmě připojení k internetu. Je zasazena do neokoukaného steampunkového prostředí a je Free2Play.

Free Realms logoDalší minihra byla přidána do Free2Play projektu Sony Online Entertainment, jež asi neunikl ničí pozornosti. Free Realms je jednou z nejosídlenějších Free2Play her s mikrotransakcemi a její vývojáři si pro své příznivce pravidelně připravují nové a nové možnosti herního prožitku a nové předměty, za nimiž se hráči mohou honit.

MMO sandbox hra EVE Online od studia CCP Games funguje už řadu let a je uznávaná hlavně hard-core menšinou hráčů pro své úžasné univerzum, které je zcela persistentní a řízené hráči. I když hra byla oproti jiným MMO projektům v řadě prvcích značně vepředu (například propracovaností ekonomiky a vlivem politiky a diplomacie na hráčské korporace a univerzum hry), jedna věc jí chyběla - lidský avatar.

LogoPo vyřešení zásadních problémů s financováním se mohlo studio Reakktor Media konečně plným plynem rozjet a všemi silami se pustit do práce na jejich herním projektu Black Prophecy. Během své tvrdé práce se také ohlíželi po distribučním partnerovi, skrze kterého by hru šířili globálně a tak se i stalo. Spojili se s Gamigo AG. A jak že to vypadá teď?

Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání