TeamSpeak

Co je TeamSpeak?

Je to program používaný pro okamžitou hlasovou komunikaci mezi lidmi, kteří jsou skrze tento program připojeni na server. Je hodně používán různými herními klany, guildami a své uplatnění si najde i ve firemní sféře a tak podobně.

V čem je nová třetí verze lepší?

Jistě si pamatujete minulou verzi TeamSpeak 2, která byla hodně pozadu za svými konkurenty v podobě Ventrila a Mumble. Pomalé odezvy, těžkopádnost nastavení a absence několika featur. Vezmeme-li si oproti tomu novou verzi TS, tak dostaneme komunikační program, který opět nasadil laťku vysoko. Nejen, že si můžete přes TS 3 povídat, ale také nastavit profil (včetně avataru), psát na kanálech, ale třeba i posílat soubory, či přidávat si lidi do seznamu přátel atd. Dá se říci, že dostáváme takový moderní Skype pro hráče na dedikovaných serverech. Hlavní změnou je ale naprosto skvostné nastavení kodeků v kanálu přímo na míru. Již tedy žádné prodlevy anebo šumění hlasu.

Výhody oproti konkurenci?

 • Naprosto bezplatný
 • Vysoká kvalita a velmi nízké prodlevy
 • Je možná instalace doplňkových pluginů
 • Možnost zasílání souborů
 • Je multiplatformní ( Linux / Windows / Mac )
 • Možnost nastavení klávesových zkratek a ovládání i ze hry
 • Nenáročný na CPU a internetové spojení

Návod/tutorial

Pozn.: Ještě než si řekneme krok za krokem, co dělat po prvním spuštění TS 3, je třeba, abych zdůraznil jednu věc, která se vám může stát na Windows Vista nebo 7. TS 3 potřebuje ke svému bezproblémovému běhu administrátorská práva. Pokud ho vyloženě spustíte přes exe, může vás překvapit tato tabulka.

teamspeak windows 7 error

Pokud byste dali ignore, tak by se TS 3 sice spustil, ale vše, co byste v něm nastavili, by se po uzavření ztratilo. Jsou tedy dvě možnosti. První je nastavit si příkazový parametr na admin práva v zástupci na ploše. Druhá je kliknout na zástupce na ploše pravým a vybrat „Spustit jako správce“.

team speak windows 7

Nyní už můžeme přejít k samotnému nastavení.

1. Při prvním spuštění by se nám automaticky měl spustit „TeamSpeak 3 Setup Wizard“. Zde dáme jednoduše „Next“.

TeamSpeak 3 návod

2. Na další stránce nás setup požádá, abyste vložili vaši přezdívku, pod kterou budete na serveru vystupovat. Napište ji a dejte opět „Next“.

TeamSpeak 3 návod

3. U třetího kroku je třeba zvolit, zda chcete mluvit stisknutím volitelné klávesy (Push-To-Talk), anebo podle citlivosti hlasu (Voice Activation Detection).

TeamSpeak 3 návod

4(a). Pokud zvolíte aktivaci hlasem, přejdete na kalibrační nastavení, kde musíte nastavit mikrofon tak, abyste byli slyšet jen tehdy, když chcete mluvit. Nikoli aby se přenos sám aktivoval vždy, když jen vydechnete, protože by vás za to mohli někteří ukamenovat. :-) (Pokud u testu nic neslyšíte ani na nejnižší citlivost, zkontrolujte, zda máte dobře zapojený mikrofon a je dobře nastavený v systému.)

TeamSpeak 3 návod

4(b). Vyberete-li však aktivaci klávesou (osobně doporučuji spíše než aktivaci hlasem), tak stačí jen, abyste klikli na pole a následně vybrali klávesu, kterou, když následně podržíte, tak budete moci hovořit.

TeamSpeak 3 návod

5. V poslední etapě základního nastavení si vyberete klávesu, při jejíž aktivaci utichne příchozí mluva od jiných účastníku diskuze. (Tato funkce se hodí, pokud se vám nechce ztlumit zvuk a třeba potřebujete vzít telefon, který zvoní.)

TeamSpeak 3 návod

6. Nyní už jen stačí přejít na záložku „Bookmarks“, což je takový seznam oblíbených serverů a přidáme informace pro připojení na server.

TeamSpeak 3 návod

Informace pro připojení na náš dedicated server

Adresa: webgalaxy.cz
Port: 9987

Jak získat vlastní místnost?

Pokud jste se rozhodli, že byste u nás chtěli mít svoji místnost, tak pozorně čtěte. Všechny žádosti o přidělení kanálu řešte na tomto fóru s předmětem „Žádost o přidělení TS kanálu“. V topicu musí být uvedeno následující:

 1. Celý název klanu/guildy/spolku
 2. Počet a názvy požadovaných subkanálu (maximálně 4)
 3. Nick na který se přidělí administrátorská práva kanálu
 4. Heslo pro vstup do vašeho hlavního kanálu

E-maily, které nebudou míti korektně vyplněné informace, budou ignorovány!

Všechny takto vytvořené kanály budou podléhat pravidlu, které zní: Pokud na některém nebude zaznamenána činnost v době delší jak měsíc, bude zrušen. Přeci jen nechceme na serveru chaos v podobě nepotřebných místností.

Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání