Články o hře Warhammer Online: Age of Reckoning

...a tak se píše v kronice města Altdorfu, vázané v kůži démona,
zdobené v každém rohu jedním krvavým rubínem:

Warhammer onlineToho dne bylo vše jiné. Chmurné zhuštěné mraky trhal silný vítr a naše tváře osvítil východ zlatavého slunce. To bylo Sigmarovo znamení a mnozí z těch, co se dlouho krčili ve svých domovech pod příkrovem strachu a zloby, opět nalezli hrdost a srovnali svůj hřbet. Mnoho trumpet, ržání koní a tepajících vrtulí čekalo na tuto chvíli ve válečném kempu v zemi Dragonwake. A  přicházeli další, že nebylo větších armád Řádu nikdy dříve, co sahá naše paměť. První pak byl dobyt Dragonwake a po něm i lesní země Caledoru. A tehdy jsme začali věřit, že bychom jednou mohli udeřit až na brány Inevitable City, hlavního města Destrukce ...

Dobývání hlavních měst ve Warhammer Online není lehkou ani běžnou událostí a předchází mu veliké a náročné úsilí z řad mnoha hráčů obou znepřátelených stran: Řádu i Destrukce. K překonání všech úskalí, epických bitev a dalších překážek k tomuto cíli, je zapotřebí nejen zformovat dostatečně veliké útočné síly, ale též zapracovat na komunikaci mezi hráči, gildami, aliancemi a využít těch nejlepších zbraní ve svůj prospěch. Výhodou totiž není pouze množství, ale hlavně  morálka  hráčů a schopnost rychle reagovat i vytrvat.

Nesmiřitelní soupeřiMythic rozjíždí přípravy na příchod očekávaného přídavku ke hře Warhammer Online a ode dneška je k dispozici superdlouhý oficiální seznam věcí, které již brzy přilétnou na naše pevné disky v podobě patche 1.2. Spolu se teď podíváme, co nás čeká a nemine.

Nová povolání - do hry přibude možnost hrát za nesmiřitelného trpasličího válečníka, jež vyhledává hrdinskou smrt v boji, Slayera a na straně sil Destructionu se objeví zelená bestie s kmitajícími sekáčky, krvežíznivý zabiják Choppa.

Event Bitter Rivals - událost zaměřená na pradávný konflikt mezi hrdým národem trpaslíků a bojechtivými orky. Hlavní odměnou za účast v tomto eventu by měla být možnost zahrát si dvě nová povolání o týden dříve než ostatní hráči, jako tomu bylo v případě, kdy do hry vstoupil Black Guard a Knight of the Blazing Sun.

Pijme na zdraví!Nad vesnicí Ubetdorf se mísil kouř z komínů a ve spirále stoupal do oblak. Většina vesničanů byla zalezlá ve svých domech, neb slunce dosáhlo nadhlavníku a léto bylo obzvlášť horké. Venku leželo jen několik opilců sťatých do němoty a potulovala se tu domácí zvířena. Franz Brauer si loknul domácí pálenky a rozkopl hejno slepic, pochvalně zamručel a vydal se na cestu do krčmy. V hospodě bylo narváno, pivo teklo proudem a hostinský si spokojeně mnul ruce nad tržbou. Franz vešel do stínu putyky a přisednul ke kamarádům. Seděli teď kolem stolu celkem tři, každý měl na krku minimálně sedmdesát zim a kdysi působili jako lovci čarodějnic, zatímco teď se z nich stali vyhlášení ochlastové a podivíni a kolovaly o nich různé pověry a řeči. Karl Ritter, který kdysi plnil ve skupince roli střelce, zabafal z dýmky, přitáhl krčmáře za zástěru a rychlým pohybem si přivlastnil podnos s několika korbely. "Tak co, Franzi? Slyšel jsem, že jsi včera uchlastal k smrti nějakého cizáka," začal Karl s úšklebkem ve tváři a zalil medovinou. "Není divu," vmísil se do debaty Gustav Eberhart, podsaditý a vrásčitý muž, kdysi vyhlášený šermíř. "Jednou jsem byl svědkem tomu, jak Franz přepil Kislevana! A těm chlast koluje v žilách už při narození!" Trojice se zachechtala.

WAR

Odedneška až do patnáctého února 2009 vycházejte večer z domu jen na vlastní nebezpečí. Ve Warhammer Online totiž začíná nový živý event: Noc vražd (Night of Murder). V tento čas se uctívači smrti budou koupat v čerstvé krvi, aby tak prokázali svou věrnost bohu elfů: Kaela Mensha Khaine. Zákeřní zabijáci již teď infiltrují města, neboť nikdo není imunní proti vůli Khaine během těchto temných a krvavých slavností.

V tomto eventu budou hráči moci plnit zvláštní úkoly, za které získají influenci (vliv) a tím i přístup ke speciálním odměnám. Tyto questy budou zadávat nové NPC postavy ve městech a ve všech válečných táborech, přičemž zvláštní důraz bude kladen na bytosti označené "značkou smrti" (Marked for Death). Takto budou označeni nejen nestvůry, ale i někteří hráči z řad nepřátel a ti všichni jsou určeni k obětování. Dejte si však pozor, i vás by mohl někdo označit!

Kdesi hluboko v Železných horách byl válečný tábor zelenokožců, říkali mu „Hladový Břich“. A v tom válečném táboru žilo několik silných, ale hloupých orků a také pár malých, ale chytrých goblinů. Jedním z nich byla naše hrdinka – goblinka Žbluňga, nejmenší mezi malými, ale byla také odvážná – na goblina ovšem - a měla hlavu i srdce na správném místě.

Mahňág - ork boss v celé své kráse


Byl tu také velitel tábora Hladového Břichu - krutý a velmi velký ork, boss Mahňág.

Vedl své lidi silou svých paží a každý se ho bál, protože občas zavraždil někoho ze svých a ještě hůře, snědl je, aby se sám nasytil. Goblinka Žbluňga se také bála, protože byla nejmenší mezi malými a věděla, že je pouze otázkou času, kdy se Mahňágovi hladové oči obrátí na ni. Žbluňga přemýšlela celou noc, nemohla ani usnout, a pak dospěla k tomu, že byla pouze jedna věc, která byla pro Mahňága důležitější než hlad a tou byl hlad po bitvě. A zde je to co Žbluňga udělala:

Trocha poesie z gobliního squig chlívku:

Maličká su,
squigy pasu,
drancovala bych já,
až se třasu,
drancovala bych já,
Empire clasu!

logo

Z našich krátkých zpráv již víte, že Warhammer Online se dočká bezplatného přídavku Call to Arms. Jeho obsah bude v následujících měsících postupně uvolňován. Všechno to v březnu odstartuje event Bitter Rivals (Nesmiřitelní Rivalové). V průběhu tohoto eventu bude k dispozici nový scénář Twisting Tower, speciální tituly nebo nové obléhací zbraně. Ale hlavně, po jeho úspěšném dokončení, získáte dříve přístup ke dvěma novým povoláním.

Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání