Tag "mantis"

Setkání: část druhá

Kategorie: Povídky | Autor: Kalimero
Klíčová slova: mantis, kobylka

BroukDruhá část povídky Setkání od uživatele Morindim. První část povídky setkání.

Přepadový oddíl právě přistával. Černokřídlí sarančí zabijáci se s temným bzučením zapojovali do boje vibrující suspense připravené k smrtícímu úderu.

Woren vyskočil na nohy, vzdálenost k Nordovi překonal bleskovým sprintem. Do cesty mu přistála jedna z kobylek a sekla suspensemi ve snaze rozdělit jej ve dva. Woren vykryl zpevněné končetiny puškou a s piruetou zarval bajonet hluboko do hmyzího těla. Ozvalo se křupnutí a útočník se sesul na záda.

"Nad tebou." zakřičel Woren

Nord konečně zaregistroval nebezpečí a otočil se. Vyprázdnil nádrž plamenometu na dvě zabijácké kobylky, které se spálenými křídly přistály velice tvrdě, a odhodil prázdnou zbraň. Jeho ruka sjela k prastaré šavli na rameni, která se dědila v jejich rodině od nepaměti. Bleskově ji vytasil a vrhl se na zmrzačené černokřídlé. Šavle se zvedala a dopadala, oddělujíc hmyzí hlavy od těl, stejně jako to dělala s lidskými po staletí. Dvojice se konečně spojila a zaujala kruhovou obranu zády k sobě. Černokřídlé kolem nich zahájily tanec smrti.

Mantis ze stínu lesa pozoroval celý boj. Zamyšleně si pohladil tykadlo. Camo pole se v reakci na to zavlnilo. Čtyřmetrová štíhlá kudlanka sedící ve stínu v koruně stromu se na moment zviditelnila.  Odhalená noční můra se neznatelně pohnula a po povrchu předních nohou proběhl slabý výboj. Její tělo bylo vyvedeno v kombinaci černé a zelené, ale nejvíc znepokojivě působilo technické vybaveni, které daleko převyšovalo cokoli, co mohly kobylky kdy objevit. Různá zařízeni poblikávala v nepravidelném rytmu, kabely spojovaly jednotlivé části přímo s končetinami a nad krovkami se tetelila jakási forma pole. Bílou kápi kryjící její hlavu prozářily na moment modře planoucí oči a opět pohasly.

Setkání: část první

Kategorie: Povídky | Autor: Kalimero
Klíčová slova: mantis, kobylka

Čtenář Morindim nám poslal první část jeho futurustické a především odvážně naturalistické akce, se jménem Setkání.Brouk

Noční les byl klidný. Lehký vánek, provoněný letním teplem, tu a tam rozechvěl lístky dubů, buků i nábřežních vrb. Stříbřitá hladina řeky, zrcadlící měsíc, přinášela vláhu válkou rozdrásané zemi. Ohlušující klid jakoby nabádal k odpočinku.

Jelen vystoupil z podrostu a nasál vzduch do svých širokých nozder. Klid jej přesvědčil a navíc nezavětřil žádný nebezpečný pach. Přistoupil k vodě a rozvážně začal pít. Křoví zašustilo, dvě laně jej následovali s malým kolouškem po boku. Na obzoru se zablesklo, vzdálené dunění přineslo hrom. Jelen pozvedl hlavu, zablesklo se znovu a on dál pozoroval vzdálený obzor, scéna ze snů. Silueta jelena a v pozadí blížící se bouře.

 

1
Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání