Freelancer

Hodnocení
Hodnocení
Hodnocení: [?]
83.3 %
Grafika
Grafika: [?]
62.9 %
Pro hlasování musíte být přihlášení
Popis:

obal

Freelnacer je vesmírným simulátorem v 3D prostředí. V rozsáhlém vesmíru se můžete stát tím, čím budete chtít - od obchodníka (obchod s komoditami) až po obávaného piráta. Tato hra není čísté MMORPG a proto v něm nenajdete žádné levely, skilly, ability a podobně. Vše je jen ve vás, jak skvěle dokážete ovládat svou loď (stíhačku, křižník, bitevní loď), popř. jej vybavit. Hra se dá skvěle modovat, takže si vybere každý. Na vás je pak najít si server, který vám bude vyhovovat - každý je totiž v něčem jíny.

Více o FL/servrech/klanech: freeport7.cz

Popis sepsal: Sutech

Důležité odkazy
- Fórum hry
- Free servery
- Hráčské postavy
- Rychlé zprávičky
Poslední novinky: [všechny]
19.11. Frakce a PvE
10.11. Úvod
Oficiální web: microsoft.com
Vývoj:
Typ: MMORPG [?]
Žánr: Sci-fi [?]
Stav: Vydáno [?]
Vydáno: 01.06.2003
Typ platby: Za hru [?]
PVP: ANO
Doporučená věková hranice: 12 let
Platforma: Windows
Fanstránky:
Posledních 10 obrázků
FreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancerFreelancer
Našli jste nějaké nesrovnalosti nebo naopak víte o něčem, co by bylo dobré vyzdvihnout? Tak neváhejte a ozvěte se nám.
Poslední úprava: 4.4.2009 20:30

Recenze hráčů na hru Freelancer

Pro psaní recenzí musíte být přihlášeni
Autor: Lord of the Hell
Klady:
  • propracovaný bojový systém
  • volnost
Zápory:
  • omezenost některých funkcí (v originále nejde těžit asteroidy ani obchodovat pomocí transportních lodí)
Recenze:
Freelancer je akční střílečka umístěná do prostorného vesmíru. Hráč si může vybrat z pestrého výběru zbraní, raket, odpalovačů min, štítů a posilovačů rychlosti. V "módech" lze najít nejrůznější předělávky, přídavky a "vychytávky". Například nové lodě, zpřístupněné lodě z originální hry (obchodní: Transport, Large Transport, Train... biteví: křižníky, doprovodné plavidla-gunboaty až po velké bitavníky), nové systémy, lepší grafika, zbraňový systém, štítový systém, možnost posílení trupu atd.

Freelancer jde hrát po internetu a oficiálně je maximální počet hráčů na jednom serveru 128. Pomocí úprav se to dá zvednout na 200 (teoreticky na 256, ale server je velice nestabilní). Microsoft vypověděl před lety podporu hře a vypnul globální server, takže se hráči musí připojit k novému globálnímu serveru nebo přímo na server, kde hrají, pomocí příslušného softwaru u hry.

Hráči na serverech hrají tzv. Role-Play. Každý si může vybrat jakou postavu bude představovat. Na jakou stranu se přidá. Asi na každém serveru, jak na zahraničních, tak na českých jsou dvě skupiny a to piráti, s kterými přichází pirátství, pašeráctví ... kriminalita a muži zákona, kteří tyto piráty "krotí". Dále se občas objevují obchodníci, teroristé, ale převážně "Freelanceři" - hráči, která se nikam nepřidali a dělají ci co chtějí.

Ve světě Freelanceru záleží pouze na hráči samotném čím se stane, co bude dělat a jak bude dobrý. Freelancer není hra, kterou si prostě "zaplatíte". Záleží na bojových schopnostech hráče samotého a výbava je až druhá, takže ty, co si myslí, že to je jen o tom koupit si nejlepší loď a sehnat nejlepší zbraně (což na některých serverech může být dost těžké), tak je musím zklamat. Proto je tato hra vskutku unikátní. Bojový systém je pro začátečníka "složitější", ale časem si člověk zvykne. Záleží hodně na nastavení kláves a taky na zručnosti. Jsou momenty, kdy se musí hráč s lodí otáčet, jak čert na kolotoči a při tom střílet, uhýbat a pouštět miny nebo torpeda či rakety. Všem doporučuji, aby si prošly nastavení a vše si vyzkoušeli.

Jak psal kolega, českých serverů moc není a nikdy jich moc nebylo. Vím o dvou serverech a každý nabídne něco jiného.

Jen pro úplnost sem hodím dva screeny vylepšené grafiky, snad administrátoři prominou...

A dvě videa:

youtube.com
youtube.com

[url=postimage.org/ima...t9waJ.jpg[

[url=postimage.org/ima...Uld90.jpg[

[url=postimage.org/ima...tcVH0.jpg[
Vloženo: 24.3.2010 19:37
Hodnocení: 80% |
Autor: Strmy
Klady:
  • Volnost
  • velký vesmír
  • živý vesmír
Zápory:
  • starší grafika
Recenze:
Freelancer Online hraní

Když se dnes řekne FreeLancer(FL) určitě mnoho z vás v paměti najde určité útržky a vybaví si tento výborný vesmírný simulátor. Dovolte abych vás vyzval k oprášení tohoto relativně "stařičkého" simulátoru a pozval vás na pořádnou projížďku.
FL jako takový není určen k masivnímu hraní jako jsou dnešní hry typu: Jump Gate, Star Trek. Nenaleznete zde žádné povolání, lvl a experience, ale naopak si zde můžete díky této nesvázanosti dopřát naprosté volnosti.
Jak FL při Online funguje mi dovolte vám vysvětlit na jednom dnes asi posledně aktivních serverů v Čechách a to na HAL EVOLUTION 2007.
Při prvním nalogování do hry jste tak jako při single playeru na planetě Manhatan. Ale to je asi tak všechno co je oproti single playeru stejné, protože hned na úvod je nutné dodat, že vše je zde asi pětkrát těžší než v single playeru. A proto asi každý je na začátku minimálně desetkrát sestřelen, než si osvěží střelbu a dokáže sestřelit jednu nepřátelskou letku. Mise jsou pro váš LV příliš těžké proto musíte brát ty nejméně výdělečné,ale postupem času se dokážete vyšplhat k lepší výbavě, lodi a dalším vymoženostem. Ale nebude to hned..Nebude to ani za jeden den, pokud jste zvyklí například z WoW, že si sednete a uděláte 20 lv za tři hodinky tady se s tím rozlučte. Ze začátku to je pot, krev a slzy...Teda pokud se vás někdo neujme a nebo nemáte kolegu co s vámi bude mise plnit, protože "Ve dvou se to lépe táhne". Naštěstí se vždy najde někdo kdo vám dá nějaký ten milion do začátku..(Hlavně nežebrat!)
Potom už je to lehčí a lehčí.. Samozřejmě, že místo plnění misí se můžete zaměřit na obchod..
Ve hře je zabudován systém reputace a proto je dobré si dávat pozor na co člověk střílí, jelikož být pak nenáviděn ve třech sektorech je zlé. Všechny korporace, firmy a uskupení zde mají reputaci. Jednoduše se dá také reputace vylepšit u dané firmy např. pokud chcete lepší zbraně a nebo výhodnější cenu na komodity jenž převážíte musíte střílet nepřátele firmy.
Jak to chodí na Halu?
Ze začátku dostanete určitě od online hráčů nějaké ty rady a peníze(občas). Ale pak už je jen na vás zda se přikloníte na stranu zákona,nebo proti, či snad někam mezi. HAL je RP server, což znamená, že zde se člověk může stát opravdu čím chce. Zde vám uvedu klany na tomto serveru a čím se zabývají.(Pro představu)
FITC - "The First intergalactic trade company" - Aneb jak už název mnohým z vás napověděl jde o první obchodní klan.
CS - "Corsairs" - Pirátský klan, který má jméno podle zločinné organizace jenž můžete najít i ve hře.
BLM -"Blades man" - Skupina nájemných žoldáků, kteří jsou na straně těch , kteří lépe platí.
Allies - "Allies" - Je organizace policejních složek chránící nebohé obchodníky.
SNF - "Sirius NAVY fighters" Další ze zástupců policejních složek.
Dále naleznete i tajnou organizaci Terroristů a to TG, kde nikdo neví kdo je členem.
Kromě připojení se do klanu, zde vznikají stále nové klany. A proč se připojit do klanu? Nejenom, že ve více lidech se lépe hraje,ale autoři serveru si pro klany připravili:
Klanové Báze
Klanové NPC
Klanové Reputace
Vlastní systémy
A to není zdaleka vše. Navíc na serveru běží upravený mod EVOLUTION ve kterém naleznete nové lodě, komodity, systémy, zbraně atd.
Celkově se na Halu dá létat od malých stíhačů až po velké bitevníky.
A proto pokud nevíte co hrát?? Zkuste hal2007.eu.
Vloženo: 21.10.2009 9:34 | Naposledy upraven: 22.10.2009 17:12
Hodnocení: 80% | Grafika: 80% | Šance na závislost: 4 z 5 | Časová náročnost: 3 z 5
Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání