Final Fantasy XI

Hodnocení
Hodnocení
Hodnocení: [?]
72.5 %
Grafika
Grafika: [?]
85 %
Šance na závislost
Pro hlasování musíte být přihlášení
Popis:

Fantasy MMORPG na PS2, Xbox 360 a PC. Hra se dočkala tří datadisků a je v ní na výběr z pěti ras a několik základních povolání, které se pak rozvětvují na různé další. Od vyššího levelu je prakticky nemožné hrát sólo, takže si musíte vždy najít nějakou partu, se kterou se vydáte plnit úkoly. Hra má hezký grafický kabátek. Jediný větší problém je v tom, že hra je určena především na PS2, a proto je ovládání na PC poněkud kostrbaté, ale jde si na to zvyknout.

Důležité odkazy
- Fórum hry
- Free servery
- Hráčské postavy
- Rychlé zprávičky
Poslední novinky: [všechny]
Oficiální web: playonline.com/ff...index.shtm
Vývoj: Square Enix
Typ: MMORPG [?]
Žánr: Fantasy [?]
Stav: Vydáno [?]
Vydáno: 28.10.2003
Typ platby: Hra + měsíčně [?]
Cena: 19.9 €
Poplatek: 13 €/měsíčně
PVP: ANO
Doporučená věková hranice: 12 let
Platforma: Windows, Xbox360, Playstation 2
Posledních 10 obrázků
Final Fantasy XIFinal Fantasy XIFinal Fantasy XIFinal Fantasy XI
Našli jste nějaké nesrovnalosti nebo naopak víte o něčem, co by bylo dobré vyzdvihnout? Tak neváhejte a ozvěte se nám.
Poslední úprava: 6.2.2009 22:22

Recenze hráčů na hru Final Fantasy XI

Pro psaní recenzí musíte být přihlášeni
Autor: Murdy
Klady:
 • Množství povolání
 • Support job system
 • PvE obsah
 • kombinace lvl + skill systému
 • High-End hry
 • obtížnost
 • Elementy a jejich využití
Zápory:
 • Absence PvP (pouze duely)
 • interface + ostatní prvky z PS2
 • ping serverů
 • není tutorial
 • grafika
Recenze:
FFXI je velmi originální MMORPG, disponující systémem tzv. "support povolání". Na samotném začátku máte na výběr "pouze" ze šesti různých specializací, přičemž volba vašeho povolání není definitivní - povolání můžete ve Vašem příbytku kdykoli změnit na jiné. Po dosažení levelu 20 a splnění příslušného questu si můžete vybrat druhé povolání jako "podpůrné" (tzv. Support Job - SJ). Po 30. levelu je pomocí questů možné odemknout dalších 14 povolání, která lze samozřejmě dle potřeby přepínat, každé z nich však nejprve musíte "naexpit" jako hlavní. Level SJ se vždy rovná polovině lvlu vašeho primárního povolání. Vše je umocněno kombinací klasického "level" a "skill" systému - zabíjením mobů dostáváte exp, používáním různých zbraní, kouzel a skillů zase zvyšujete jejich hodnoty ("namaxováni" většiny skillů není nikterak jednoduché), čímž například u zbraní získáte nové speciální údery.
Za negativní stránky hry považuji především interface převzatý z PS2, opravdu se na něj zvyknout dá, spoustu lidí však odradí. Absence tutoriálu také "nováčkům" zrovna nepomůže, při plnění questů máte většinou k dispozici minimum informací a bez wiki.ffxiclopedia.org se hrát vpodstatě nedá .)
Jedním z největších záporů FFXI bylo až donedávna vlastní "shánění party", jelikož jednotliví hráči museli být max. 3 lvly od sebe, jinak byla penalta ve formě nižších exp dost patrná. Naštěstí byl již do hry implementován tzv, Level Sync system, pomocí kterého se mohou všichni členové grupy nastavit (synchronizovat) na stejný lvl.
Co se obtížnosti hry (jak PvE tak Craftu) týče, jedná se spíš o HC, každá smrt bolí, ztrátíte 10% EXP (dá se eliminovat "Raise" kouzlem vyšších úrovní) a také je zde možnost "lvl down".
High-End hry je velmi rozmanitý (vlastníte-li datadisky), ve FFXI je vlastně stále co dělat. Za zmínku určitě stojí i využití přírodních elementů (Fire, Water, Earth atd.), každý "in-game" den (Firesday, Watersday, Eartshday...) totiž převládá určitý element, což má vliv jak při boji, tak při craftu, a aby toho nebylo málo, vliv má i konkrétní fáze měsíce .) Grafika a celkové zpracování již dnes samozřejmě nikoho "neoslní", svému účelu však poslouží .) Trochu zarážející je "ping" na herní server, který při masových bitvách (Campaign Battles, Besieged) dosahuje brutálních hodnot (až 2,5k). Vzhledem k systému boje je však FFXI i v těchto situacích stále hratelné.
Na závěr ještě link na EU stránky SE, kde je k dispozici též 14ti denní trial.
playonline.com/ff...index.shtm
Vloženo: 4.4.2009 12:29 | Naposledy upraven: 4.4.2009 18:21
Hodnocení: 90% | Grafika: 60% | Šance na závislost: 3 z 5 | Časová náročnost: 4 z 5
Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání