Jaká je vaše první zkušenost s RP? - Fórum

head7k
avatar head7k
15 let 1 měsíců 6 dní
Uživatel Kalimero v čase 23.2.2009 22:57 napsal
To není RP :) to je pseudo. Lineage nemá prostě dané možnosti. Pořádné RP jde hrát opravdu jen u stolu a nebo u hry, která ja k tomu vyloženě nakloněna, viz hry na pravidlech AD&D.
moc nechapu co myslis tim pseudo :) mame myslim celkem dobre stanovena pravidla, koncept i historii. jenom herni engine nedovole nektere veci, jako si napriklad lehnout, a ty je treba si domyslet.
Příspěvek přidán 24.2.2009 9:04 | Naposledy upravil head7k v 24.2.2009 9:13
Morindim
avatar Morindim
15 let 1 měsíců 5 dní
Uživatel head7k v čase 23.2.2009 20:45 napsal
je treba mit velkou predstavivost, a s trochou snahy to jde krasne :)
Uživatel Kalimero v čase 23.2.2009 22:57 napsal
To není RP :) to je pseudo. Lineage nemá prostě dané možnosti. Pořádné RP jde hrát opravdu jen u stolu a nebo u hry, která ja k tomu vyloženě nakloněna, viz hry na pravidlech AD&D.


Jakou hru tim myslis? D&D online?
Kazdopadne v tomhle souhlasim s head7k, RP neni o pravidlech, nikdy nebylo. Jestli myslis podporu typu vice emotu vselikeho zrna jak uz to predvedl SWG, tak je to snazsi, ale ne podminkou.
Příspěvek přidán 24.2.2009 9:10
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 29 dní
Nejde tu o animace (engine z části ano). Jde o styl hry. Kvalitní a košaté RP nejde hrát u hry, která je drtivě zaměřena na boj. Prakticky se tma jen bojuje a leveluje. Jak člověk může hrát RP, když jde po pláni a tam jsou náhodně rozesety potvory bez jediného významu (jen proto aby je někdo sejmul) a když je někdo zabije hned se obnoví. Jako RP hráč bych na toto musel reagovat a hned upadnout v úžas, jak se to tu stvoření zjevilo. Neustále bych se udivoval nad běhajícimi hráči sem a tam do města, barevných světélek, které se zjevují nad zasaženými monstry atd. A samozřejmě jde o škálu vykonávaných činností. Taková situace, kdy s důvěrou dávám svou poslední lahvičku zdraví zloději v družine, protože on jediný nás může vysekat z bludiště pastí, tu prostě nikdy nebude. Takto bych mohl pokračovat. Ostatní věcí jaká mávání, výrazy v obličeji se klidně při troše představivosti dají nahradit *usmívá se*. Opravdu mě nanapádá jaké RP bych tam mohl v L2 vykonávat, než jen nezavazné povídání.
Příspěvek přidán 24.2.2009 19:42
Morindim
avatar Morindim
15 let 1 měsíců 5 dní
Tak ja bych rekl, ze jim to povidani proste staci. Musi.
RP neni v kurzu soucasnych onlinovek, takze podporu nikdo delat nebude. Je to skoda, ale je to tak.
Fakticky uz jen zneuzivaji toho nazvu MMORPG pro hry, ktere jsou jiz davno nekde jinde.
Z toho plyne, co si neudelas sam na VT nebo ingame, to nemas.
Příspěvek přidán 24.2.2009 22:18
Hvezdosvit
avatar Hvezdosvit
15 let 1 měsíců 19 dní
Kalimero a neudivuje te respawn vlastni postavy? Imo je mmorpg v podobe v jake je dnes RP velmi nepratelske, rozdily mezi hrami jsou male. Klasicky multiplayer a hra v druzince pospolu je podle me lepsi. Kazdopadne tohle je asi diskuse do jineho tematu.
Příspěvek přidán 25.2.2009 10:27
Strmy
avatar Strmy
15 let 0 měsíců 1 dní
Moje první setkání s RP??? 1994 DrD ->Dřevárny -> DnD-> Historický Šerm... Jednoduše jsem se vyvinul z malého válečníka na šermíře :-D . Já vlastně RP hraju pořád.. Celej můj život je RP. když se to tak vezme.
Příspěvek přidán 5.4.2009 11:51
Hartal
avatar Hartal
14 let 9 měsíců 22 dní
Jsem celoživotní fanda fantasy žánru se vším všudy. První zkušenost byla v 6ti letech, kdy jsem na malinkém soukromém LARPu hrál syna chudého farmáře. Pak dlouho nic a okolo 12ti jsem začal hrát DrD. Od 14ti se aktivně věnuji LARPům, DrD. Sice je pravda, že v mém žebříčku je na prvním místě militarismus, armáda a USMC, ale fantasy a RP hraní čhokoliv a kdekoliv jsou hned na 2. místě.
Příspěvek přidán 10.6.2009 20:53
xube
avatar xube
14 let 5 měsíců 3 dní
Prvy krat som sa s RP stretol v Star Wars Jedi Academy. To som este ani netusil, ze s kamosom hram RP, ked ho oslovujem Padawan.

V neskorsom obdobi som sa zapojil do LARPu, zacal chodit na serm a hral na CzechDreame. V tom labyrinte sa mi akosi stratilo, co bolo skor. Ale viem, ze najvacsie nadsenie a sklamanie som prezil pri World of Warcraft na serveri CzechDream, co ma neodradilo a hladal som dalej. Nakoniecom som zalozil vlastny server.

Teraz sem tam hravam RP pri stole s kamosmi, konkretne World of Darkness a potom obcas WOW, ale viacej sa staram o chod servera a rozvoj pribehu.
Příspěvek přidán 26.10.2009 0:49
Pilliars
avatar Pilliars
14 let 3 měsíců 18 dní
*sedí v rohu v hostinci a kouká na nesmysli, které ze sebe chrlí ty neznámý lidé a elfové*

*pod vousy si breptá* "možná bych měl odejít, nebo" *kouká do sklenice piva* "si objednat další pivko? Hm, vem to čert, jdu do svého pokoje" ale nemáte namysli RolePlay co? :)

No moje první zkušenost s RPG, byla s FFVII, kde sem pak přešel na další rpg hry, a skončil u ultimy online, kde se pomalu setknávál s role play .) :)
Příspěvek přidán 8.3.2010 20:30 | Naposledy upravil Pilliars v 8.3.2010 20:32
Hakamiah
avatar Hakamiah
14 let 0 měsíců 18 dní
heh, to mi mohlo být tak 10, kdy jsem se poprvé dostal k Dračímu doupěti, u toho jsem vydržel velice velice dlouho, pak ho nahradil Shadowrun a následně Vampires... co se týče onlinovek, tak to jsem statečně RPil v Ultimě Online a po ní pak následovalo dalších doposud 35 MMORPG her
Příspěvek přidán 13.3.2010 11:52
Pilliars
avatar Pilliars
14 let 3 měsíců 18 dní
Nejlepší na hraní RP, byla ultima, protože tam se dalo udělat co člověka napadlo a bylo to do hry naprogramované :)
Příspěvek přidán 17.3.2010 17:30
Greeper
avatar Greeper
13 let 10 měsíců 12 dní
Tak první zkušenost s RP byla Ultima. A to vpodstatě byla také poslední když nepočítám DrD nebo různé webovky se zaměřením na RP. :) Možná to je tím že v ostatních hrách se to RP nedá tak dobře hrát nebo je to prostě zkažeností a neochotou hráčů.. každopádně tenkrát jsem začínal na serveru Midkemia kde působím dodnes a mám z tama krásné vzpomínky. :) RP je určitě něco co stojí za ozkoušení. :)
Příspěvek přidán 16.5.2010 15:15
.kE_
avatar .kE_
15 let 1 měsíců 15 dní
moje první zkušenost s RP byla rovněž ultima, když sem si jednom serveru (nemůžu si vzpomenout na název) založil sem si postavu ABC a GM mě vyzvalo ať dodržuji RP pravidla a přejmenuju si postavu. Nevěděl sem, jak se to dělá a zavřeli mě do vězení... od té doby se RP serverů bojím jak čert kříže xD
Příspěvek přidán 16.5.2010 17:26
Pilliars
avatar Pilliars
14 let 3 měsíců 18 dní
Nj, když někdo neumí číst příručky, na webu :P
Příspěvek přidán 26.6.2010 15:47
Suicide
avatar Suicide
12 let 1 měsíců 18 dní
S RP jsem začal na WoWku, které už jen velmi příležitostné hraju. Stále nevím koho a jak někoho hrát. Poté jsem vůbec nevěděl jak koho hrát, ale jak jsem se přehnaně snažil, tak to vypadalo hůř. Poté nastoupilo Dračí Hnízdo. Tam mě to velice, ale fakt moc bavilo a přemýšlím o tom, že tam znovu půjdu. Sice nevím vůbec za koho, ale snad nějako ano. Greeper jinak má pravdu : Chce to ozkoušet
Příspěvek přidán 11.2.2012 15:14
Pro přispívání do fóra se musíš přihlásit
© 2008-2024 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání