Jaká je vaše první zkušenost s RP? - Fórum

Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
Kdy jste se poprvé setkali s RP? Pokud nepočítáme hraní si na doktora a pacienta nebo obchodníka a kupujícího v 4 letech, což je vlastně taky RP chování :), kdy jste poprvé hráli RP? Bylo na PC (popravdě bych se divil, nemyslím že přímo hraní RPG singele je hraní RP role) nebo ve skautu, či u dračího doupěte?
Příspěvek přidán 13.2.2009 0:58
Heady
avatar Heady
15 let 1 měsíců 28 dní
No.. první RP byl "dračák" :D na táboře, asi 6-7 let zpátky... A pak už se to vezlo, další a další dračák a postupně to vyústilo v dřevárny a paralelně s tím RP řežby na PC :)
Příspěvek přidán 13.2.2009 9:30
Albert
avatar Albert
15 let 1 měsíců 21 dní
Rovněž dračák, začli jsme hrát někdy v 15ti letech a hráli ho asi dva roky pravidelně každou neděli doma u kámoše PJe od cca od dvou do osmi večer, nebo tak nějak, to už si přesně nepamatuju. :) Parta sme byli 6 postav + PJ. Drzá hobitka, hrabivej trpaslík, dokonale tupej kroll, namyšlenej čaroděj a jestli si dobře pamatuju dva alchymisti, jeden vynalézavej tajnůstkář a druhej srandista. :)
Příspěvek přidán 13.2.2009 10:52 | Naposledy upravil Albert v 13.2.2009 10:54
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
Pokud nepočítám jednu takovou akci kdysi ve skautu ještě, tak dračák taky vedl. Hráli jsme tedy jen 4. Jeden PJ a 3 hráči. Whizzzkey nám PJjoval myslím, ale tak nějak sme se střídali. Pamatuju si užas nad tou volností, kdy prostě jen z vrtochu jsem nechal ve spánku nad svým spoludobrodruhem levitovat explodující ovoce :D Pak se vedli horlivé debaty zda je možné zabít dobrodruha na xtém lvl oxplodující hruškou která je k dostání prakticky brzo. Nakonec z teho byl jen batoh s veškerým vybavením na sračky :) Tak to dopadá, když se nemají v družině rádi :) Jéééjda. Já jaksi dostal chuť znovu si zahrát.
Příspěvek přidán 13.2.2009 13:45
Hvezdosvit
avatar Hvezdosvit
15 let 1 měsíců 18 dní
DrD zima 1990, ovlivnilo to cely muj dalsi zivot, porad si nejsem jist, jestli pozitivne.
Příspěvek přidán 13.2.2009 14:59
Abodam
avatar Abodam
15 let 4 měsíců 18 dní
Já osobně jsem se s RP setkal poprvé, když mě kámoší uvrtali do Larpu. Hráli i DrD, což jsem se k nim přidal a hraji do dnes. I když Larp a dřevárny mě už nebaví, protože mi to příde dosti omezené, oblážště u nás v Čechách. V Německu to je jiná :-)
Příspěvek přidán 13.2.2009 20:11
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
Larpy jsou sice epičtější ale více akční. Chybí tomu ta správná atmosféra sklepa, do kterého zatíká, svitu svíčka a ty neomezené verbální možnosti.
Příspěvek přidán 13.2.2009 20:43
Taris
avatar Taris
15 let 1 měsíců 30 dní
Začínal jsem kdysi také u dračáku. No a poslední dobou to jsou historické bitvy (pravé plechárny). Kdo nikdy nepobíhal v dobovém mezi vybuchující pyrotechnikou, nezažil to pravé dobrodružství. :D
Příspěvek přidán 18.2.2009 18:21
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
Tož ale to je většinou jen o té řežbě, ne?
Příspěvek přidán 18.2.2009 23:45
head7k
avatar head7k
15 let 1 měsíců 5 dní
kdysi davno jsem s par kamarady hral dracak. bylo to jen par mesicu a pak nas to prestalo bavit.
nicmene v soucastnosti se RP venuji v celkem velke mire. vse to zacalo, kdyz me muj kamarad lakal na hru Lineage 2. po roce jeho premlouvani jsem podlehl a zacal jsem hrat na Lineage 2 RP serveru Patria. tam jsem uspesne absolvoval sve RP zacatky a postupne jsem se zlepsoval az se ze me stal Game Master. Patria bohuzel zhruba po roce zanikla vinnou spatneho zazemi a nekalymi machinacemi administratoru. nejakou dobu potom se zacalo mluvit o dalsim Lineage 2 RP serveru, protoze tehdejsi komunita byla dost spjata a spolecne hrani nam chybelo. Tak se pred par mesici utvoril novy RP server s nazvem Faremion, ktery uspesne funguje doted a snazi k RP v Lineage 2 pristupovat daleko vaznejsi nez tomu bylo driv. Moje uloha na tomto serveru je opet Game Master.
Příspěvek přidán 23.2.2009 14:02
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
Páni, neřekl bych, že v Lineage jde nějak extrémně hrát RP. Maximálně tak Zdravím Elfe :)
Příspěvek přidán 23.2.2009 15:51
Heady
avatar Heady
15 let 1 měsíců 28 dní
Ale jde :). Je to sice s vypětím všech sil, ale jde...
Příspěvek přidán 23.2.2009 17:33
head7k
avatar head7k
15 let 1 měsíců 5 dní
je treba mit velkou predstavivost, a s trochou snahy to jde krasne :)
Příspěvek přidán 23.2.2009 20:45
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 7 měsíců 28 dní
To není RP :) to je pseudo. Lineage nemá prostě dané možnosti. Pořádné RP jde hrát opravdu jen u stolu a nebo u hry, která ja k tomu vyloženě nakloněna, viz hry na pravidlech AD&D.
Příspěvek přidán 23.2.2009 22:57
Morindim
avatar Morindim
15 let 1 měsíců 4 dní
Ja jsem tedy zacinal na DrD, asi jako kazdny v nasich luzich a hajich. Poslednich 12 let hrajeme stabilne Gurps, a nikdy bych neveril, ze nam to tak dlouho vydrzi. Kazdopadne je to nejlepsi relax, socialni zabava a casto funguje i jako psychologicky vyplach.

Z toho plyne, chcete-li si udrzet mentalni zdravi, hrajte RP :)
Příspěvek přidán 24.2.2009 8:20
Pro přispívání do fóra se musíš přihlásit
© 2008-2024 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání