Povolání Bard - Dungeons and Dragons Online: Stormreach - Fórum

Albert
avatar Albert
15 let 1 měsíců 22 dní
Diskuze o bardech.

Rychlý link o bardovi na DDOWiki

ddowiki.com/page/...ABard.png%
Příspěvek přidán 10.2.2009 17:52 | Naposledy upravil Albert v 8.10.2009 13:00
Kravopik
avatar Kravopik
14 let 8 měsíců 4 dní
Tak jakpak je na tom chlapec? Vcelku by mě to zajímalo. Má smysl ho hrát jako nějakej ten off-heal, nebo jako buffera? A co solo? Zvládne něco? Nebo jít do klerika,
Příspěvek přidán 7.10.2009 13:14 | Naposledy upravil Kravopik v 7.10.2009 14:38
Albert
avatar Albert
15 let 1 měsíců 22 dní
Bard je na sólo vynikající. Skvělý arcane buffy (Haste, Blur, Greater Heroism), dobrej healing (i lehký mass healy do grupy) a Use Magic Device umožňující používat nejrůznější svitky - hlavně Heal, což je nejsilnější léčivé kouzlo a pak Ressurection nebo Greater Restoration, které dává do kupy drainuté staty a levely atd. Songama umí zvyšovat Armor class, Saves (Fortitude/Reflex/Will), HP, Skilly, Attack bonus, Fascinovat moby, že neútočí a sejme si je pěkně jednoho po druhým atd. Nehrál jsem ho, ale dobře postavenej bard dokáže opravdové divy. :)
Příspěvek přidán 7.10.2009 15:29
Kravopik
avatar Kravopik
14 let 8 měsíců 4 dní
Ok, x) tak žádnej wizzoš ale bardík až se mi to podaří zprovoznit :-/
Příspěvek přidán 7.10.2009 16:41
Kravopik
avatar Kravopik
14 let 8 měsíců 4 dní
Tak už jsem na keeperu (Serkadion Manee) (Přemýšlím jen jestli spíš neskusit devourer mno vono je to asi jedno...) Ale zajímalo by mě několik podrobností ohledně bardíka :-P.. přesněji - Může nosit dual-wield bez nějakého velkého postihu? A co feat na medium armor hodí se?
Příspěvek přidán 7.10.2009 20:39 | Naposledy upravil Kravopik v 7.10.2009 20:40
Albert
avatar Albert
15 let 1 měsíců 22 dní
Na dualwielding potřebuješ featy (jinak máš postih -4 a útok) a vysokou dexteritu (pro vyšší verze featu Two Weapons Fighting), ten medium armour možná, ale určo jsou užitečnější featy co vzít, třeba extend magic aby ti buffy trvaly 2x dýl. Dal jsem si Tě do friendů, až Tě uvidím online ozvu se ti a dám ti kontakt na chlapíky co mají bardy, poradí ti. Jsou v základu dvě cesty - warchanter - bojovník, co ty kouzla používá hlavně pro buffy na sebe a ostatní a mastí a spellsinger a ten moc nebojuje, ale spíš ovládá monstra kouzlama. Jako warchanter bych šel asi do štítu a jednoručky, nejlíp rapíru případně khopeshe nebo i obouručky, jako bard se uhealuješ.
Příspěvek přidán 8.10.2009 0:51 | Naposledy upravil Albert v 8.10.2009 1:27
krya
avatar krya
14 let 5 měsíců 22 dní
Ahoj, jen doplnim, ze krome uvedeneho warchantera a spellsingera existuje jeste virtuoso, jehoz bardske songy maji delsi trvani a umi paralyzovat nepratele pomoci schopnosti Enthrallment.
Feat na Medium Armour si neber. Bardi maji pravdepodobnost, ze selzou sesilana kouzla, pokud nosi Medium nebo Heavy Armour (cim tezsi zbroj, tim vetsi pravdepodobnost). S Light Armour tento postih odpada.

Jak psal Albert, pro vyssi verze dual wieldingu budes potrebovat Dexterity 17, pricemz se pocitaji pouze zaklad + zvyseni o 1 na kazdem ctvrtem levelu + tomes (bichle, ktere trvale zvysuji vlastnosti).
Příspěvek přidán 8.10.2009 11:29
Albert
avatar Albert
15 let 1 měsíců 22 dní
Aw pravda děkuju za doplnění, nehrál jsem žádné arcany, tak to nemám pod kůží, ale obecně platí, že čím těžší zbroj tím vyšší pravděpodobnost failu arcane kouzla (wiz/sorc/část bardových). Mithrilová zbroj tuhle pravděpodobnost trochu snižuje a tuším dá se snížit i enhancementama, nevím ale jestli u všech povolání a classů. Divine kouzla - clerici, paladinové, favored soul a rangeři - těmto failům nepodléhají a mohou nosit jakoukoliv zbroj.
Příspěvek přidán 8.10.2009 11:41 | Naposledy upravil Albert v 8.10.2009 11:43
Kravopik
avatar Kravopik
14 let 8 měsíců 4 dní
Tak zase díky za vyčerpávající odpověd :-)...Jelikož jsem si nastavil špatné featy, tak budu zakládat charakter znovu..(pravděpodobně zase human +1 feat mi přijde dobré).. Warchanter zní zajímavě, takže ještě jednou díky.
Příspěvek přidán 8.10.2009 12:56
1
Pro přispívání do fóra se musíš přihlásit
© 2008-2024 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání