Informace o AoC na netu - Age of Conan: Hyborian Adventures - Fórum

Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Našel jsem na svethardware.cz pěknou recenzi, ve které je dobře ukázáno co dělají se hrou nízké a vysoké detaily.

svethardware.cz/a...EBA9A.html
Příspěvek přidán 13.11.2009 11:33
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 8 měsíců 19 dní
Dobrý, leč starý článek. Už nezohledňuje podporu DX 10. Já na svém E6750 dvoujádře 2,66 a 8800GTS 512 s 8GB ram jsem byl nemile překvapen, jak DX 10 vypadá sic pěkně, ale na 1920x1200 naprosto nehratelné. Snímky šli tak 10-20FPS. Je pravda že hra podporuje řadu věcí, od měkých stínů, vlnění stromů, pokročilý paralax mapping a řadu dalších, ale chce to asi grafiku novější generace nebo sli či cross. Na druhou stranu na DX9 a max detaily to jede krásných 50-60+, v plném městě min 35-40, což je krása a ten rozdíl popravdě není zas tam markantní.

Jako někde to jde vidět hodně někde méně. Třeba ambient occlusion ani tak nejde vidět v samotných rozích budov a stěn, ale hodně dobře působí na palmých nebo keřích, kteřé získávají krásnou hloubku. Hodně dělá také ten vylepšený paralax mapping, kde je zem mnohem členitější. Občas i světelně scéna je naprosto skvělá. Mnohdy ale fakt jde jen o to že si říkáte "je to jinak", ale nepoznáte co je lepší. A ty nároky jsou opravdu drastické.
Příspěvek přidán 14.11.2009 2:18 | Naposledy upravil Kalimero v 14.11.2009 2:24
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Ty DX9 na max testnu, mám v podstatě stejnej komp a jedu na DX10 na low detaily. Při 1600x1200 jsem na 40-60 fps. Šetřím na novou grafárnu, protože ty vysoké detaily jsou krásné, textury, stíny, světla, travička, to celé 4x vyhlazené jaj to by se mi líbilo. :) ..a jen řeším otázku, jestli se vyplatí nVidia s implementovanou fyzikou nebo Atina s DX11, ale když jsem viděl dema co umí Atina s teselací tak nejspíš fyziku oželím.
Příspěvek přidán 14.11.2009 10:23
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 8 měsíců 19 dní
Mno hrát na low je určitě škoda. Samotné DX10 ti efekty nepřidá. Určitě se ochuzješ. Přepni na DX 9, páč stejně na tom DX10 máš ty efekty vyplé.
Já bych včil grafiku asi nekupoval a počkal jak dopadne Fermi a dle toho se rozhodl. Páč jakmile vyjde, ceny ati klesnou a pak si můžeš vybrat co je lepší. Kupovat ati jen kvůli DX11, který pořádně žádná ha dlouho nebude umět je nesmysl. A co se týče teselace, tak na videích je bohužel prezentována sdalšími efekty, které mají na výsledný vzhled stejný vliv ale nemluví se o nich. A vyšli první testy n stalkera, který už ji používá, a jak se pořád mluvilo o tom, že teselaci obsatrává spšel část čipu, čili to nebude nijak zpomalovat, tak to není pravda - extrahardware.cz - 20FPS dolů při zaplé teselaci a přesto že to jde poznat na kvalitě více než nějaké peseudoefekty, to raději 20 fps oželím na ambient oclusion, který dodá celé scéně mnohem více, aniž bych se zaměřoval na detaily. Každopádně jsem fanda nových technologií a dx 11, ale z toho co jsem četl je teselace kror špatným směrem.
Příspěvek přidán 14.11.2009 13:19
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Kalimero, tak jsem přešel na DX9 a High detaily a trochu se červenám, že jsem to neudělal hned. :) Asi mě to tak bavilo, že jsem to neřešil.. Na High detaily je všude krásná travička, hezčí textury a svět je hned veselejší. Dohled i všechny detaily mám skoro na max a 40-50 fps.
Příspěvek přidán 18.11.2009 15:18
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Dnes jsem narazil na tuhle zajímavou stránku, která vám otestuje jestli je váš počítač na AoC připravený. Já se dostal na optimized tj. že splňuju vše takže to beru s rezervou, protože mi grafárna v DX10 těžce pokulhává, ale pro slabší počítače a méně hardwaru znalé hráče to může být dobré vodítko ke zjištění, kde má váš počítač slabinu.

yougamers.com
Příspěvek přidán 18.11.2009 18:54
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Jináč Kalimero, na tom 1600x1200 jsem ladil a momentálně mám DX10 aktivní, vysoké detaily, HQ trávu včetně fyziky atd. a průměrné FPS 40. Bylo třeba jen popohnat procesor z 2,33 na 2,8Ghz a postupně jít a zkoušet co bere nejvíc výkonu. Je to asi 5 věcí, které když zapnu tak mi to spadne na cca 15-20 FPS.
Příspěvek přidán 23.11.2009 13:03
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 8 měsíců 19 dní
Mno ono já když to takto testoval tak sem bohužel přišel na nepěknou věc, že ne všechny změny se projeví hned a občas nějaká změna hodí fps dolů a i když ju vrátíš, tak fps se nevrátí. Dycky sem musel restarovat hru. Občas na různých serverech jako pctuning.tyden.cz dělají různé testy, kde právě ukazují, jaké nastavení má vliv na výkon i vzhled. U vzhleud občas mají zmenšeniny, takže nejde nic vidět, ale jinak moc užitečné články, že to právě člověk nemusí sám testovat.
Příspěvek přidán 30.11.2009 15:34
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Jestli si měnil shadery a DX, tak pak jo, u většiny ostatních věcí, když jsem jednou přepnul na DX10 už to restart nechtělo. Tedy jako výchozí jsem startoval s High detaily i to FPS se po "Apply" a chviličce upravilo. Jen nevím jestli by to pro tebe mělo smysl zkoušet, protože 1920 je hodně bodů navíc a asi by ses na slušný fps nedostal, těžko říct... Ale třeba ta fyzika HQ trávy a vítr ve větvích jsou pěkné. Fantazie by to byla s plnýma stínama a těma okluzema, vyhlazením apod., ale to už karta fakt nezvládá.
Příspěvek přidán 30.11.2009 19:00
Kalimero
avatar Kalimero
15 let 8 měsíců 19 dní
ono hlavně to jde do kdytek, když se na scéně objeví 10x více npc a potvor a je pořádná mela. To je bohužel nepěná věc většiny her a nejde ti nijak moc řešit - nestabilita snímkování. Možná nějaký systém co při vřavě ubírá detaily. Ono to už existuje. V dosti hrát to je tuším takové automatické přizpůsobování. Je do dobré. Když se hráč prochází, vidí vše krásně, kochá se krajinou. V bitevní vřavě naopak si detailů nemá šanci všimnout. Důležitá je plynulost.
Příspěvek přidán 1.12.2009 20:42
Albert
avatar Albert
15 let 2 měsíců 11 dní
Zatím jsem kupodivu nezaznamenal problémy ani ve větších bitkách, takže zatím u toho zůstávám, ono se to v některých místech vyšplhá i na stabilních 60fps a ještě jsem si nevšiml, že by to padlo pod cca 25, ale to spíš když swapuje disk nebo tak něco... většinou se to opravdu pohybuje kolem 40 +-10, takže spokojenost. Plynulé to je i když pádím plným městem lidí na koni.
Příspěvek přidán 1.12.2009 20:54
Achat
avatar Achat
14 let 0 měsíců 6 dní
Zajímavou fíčurou je Invajt Badi program. Když zašlete přes váš ekaunt menežr na ýmejl kamaráda pozvánku do Ejč of Konan tak dostanete za 1 kámoše, který si subskrajbne hru na měsíc bronzový prstýnek, za 3 kámoše stříbrný a za 6 zlatý. Za každýho badiho, který si subskrajbne hru taky dostanete jeden měsíc hraní zdarma.
Příspěvek přidán 13.4.2010 13:58
1
Pro přispívání do fóra se musíš přihlásit
© 2008-2024 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání