MMORPG a Online hry

Sleduj aktuality -->:: Redakce doporučuje

Warhammer OnlineTchar'zanek - ikonkaNecelý týden po světovém prvenství: Dobytí Altdorfu silami Destrukce na evropském serveru Karak Eight Peaks ve hře Warhammer Online: Age of Reckoning, přišla pádná odpověď ze strany Orderu: Král a vládce The Inevitable City - hlavního města Destrukce, nesmiřitelný Tchar'zanek, byl v boji poražen a v řetězech dopraven na hlavní Altdorfské náměstí, kde byl také pod útokem shnilých rajčat náležitě zostuzen. Tohoto světového prvenství opět dosáhl evropský server, tentokráte Eltharion, známý též z jiné události - byl zde zaznamenán také první útok sil Orderu na hlavní město Destrukce na světě. Server Eltharion je mimo jiné zajímavý i tím, že v něm působí početná česká a slovenská komunita a to na obou stranách barikády. Jinými slovy: byli jsme téměř u toho (finální bitvu vybojovala aliance mezinárodních gild: Exodus, Death Watch, The BlackHand Order a Death Company), a tak vám můžeme poskytnout exkluzivní informace z první ruky.

Od uživatele Milford nám doputovaly hezké první dojmy z bety online akce Battlefield Heroes.

Battlefield Heroes WallpaperJelikož mě před pár dny přišel email s beta klíčem, rozhodl jsem se sepsat moje první dojmy při hraní této online hry. Hra už od začátku byla koncipována jako konkurence známému Team Fortress 2. To znamená, že v žádném případě se nadá očekávat reálný akční zážitek, jak nám ho zprostředkovává třeba Call of Duty 4. Tady je totiž vše, od panáčků, přes tanky, letadla až po krajinku, kreslené.  Všechny postavy vypadají, jako by byly vytvořené pro nějaký komiks - široká ramena, ostře řezané kontury obličeje či směšná chůze to vše ještě umocňují. A jelikož v komiksech je možné vše, ani samotní autoři se nedrží reálných skutečností a povolují uzdu fantazie kde se dá. Ale začneme pěkně popořádku.

IlustracePonuré jarní dopoledne, další všední den ve škole. Slabé slunce marně hledalo cestu skrze zatažené žaluzie a vydýchaný vzduch třídy střídaly závany vlhkého chladného větříku z pár otevřených oken. Ospalé tváře žáků bez jakékoliv známky zájmu tupě zíraly na přednášející profesorku. Jejich mysl ještě stále ležela doma v posteli. Třída byla divoce vymalovaná spoustou barev, od tmavě hnědých odstínů, přes tyrkysově modrou, vínově červenou až po žlutou a fosforečně zelenou. Všechny chaoticky naplácány jedna přes druhou. Pár míst vyplňovaly obrazy a výkresy žáků, pravé zdi pak dominovala nástěnka přeplněná papírky, poznámkami a výpisky. Estetickou úpravu učebny měla na starost hovořící profesorka. Volnomyšlenkářská padesátnice oblečená do zmateně působících kusů hadrů sešitých do jednoho celku, který se tak trochu podobal šatům. Její divoká gesta, náhlé změny intonace, chaotické zápisy a smysl postrádající výklady čehosi, čemu nikdo nerozuměl, žáky nejdříve šokovaly, až děsily. Po dvou letech jim to už ale přišlo jako něco úplně normálního.

The Chronicles of Spellborn logo

Od uživatele archie nám přišly informacemi poměrně nabité první dojmy ze hry The Chronicles of Spellborn, za které dostává 70 měďáků.

Hned na začátku musím říci, že marketingové triky s hláškami open beta mě pěkně naštvaly. Abych to objasnil, pod dojmem, že se jedná o otevřený betatest, zaregistroval jsem se a hru si stáhl. Všechno bez problémů, až na malý háček. Bez zaplacení máte přístupnou jen startovní lokaci a jednu sousední, dosáhnout můžete maximálně level 7, jinak musíte zaplatit příslušný poplatek, a to ještě zbytečně složitým způsobem. Tento marketingový trik ve mně vzbudil nedůvěru hned na začátku. Podle mě se prostě jedná o TRIAL a autoři se mazaně snaží vyhnout debaklu s problémy při uvádění nové hry. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale za betatest snad hráči platit normálně nemusí.

MountMounti jsou, zdá se, velmi důležitou součástí hraní Darkfallu. Představují výraznou jak bojovou, tak i logistickou výhodu. Jak si postupně v tomto seriálu představujeme jednotlivé aspekty hry, v tomto dílu přijde řada právě na mounty, jejichž pojetí je v určitých směrech v Darkfallu poněkud netradiční. Postupně si vyjmenujeme některé z překvapivých detailů ohledně mountů ve hře a nakonec si v návaznosti na minulý díl upřesníme politickou stránku hry.

Warhammer

Hledej lovče mezi stíny,
bestie co brousí zuby.
Krvavý vpich s kapkou jedu,
co se to hýbe támhle vzadu?!
Nepolevuj, nenaříkej, nečekej a neutíkej,
řvi a křič, bojuj, nič a ber, o život svůj se per!
Varjag: šleh, kop, sek, blok, pích, kuch!
Beast: drť, trh, slint, kous, dup, škub!
Kdo je lovec a kdo oběť,
nebude čas na tvou zpověď.
Hledej brachu sněť, puch, chaos znaky,
kořist dlí tam a není cesty zpátky!

Komiksy, kam se podíváš

Kategorie: Novinky | Autor: Mike
Klíčová slova: Universe, komiks

Marvel

Komiksy jsou dnes v kurzu. Tedy alespoň na filmových plátnech, kde filmy na motivy komiksů vydělávají stovky miliony dolarů. Herní průmysl v tomto ohledu dost zaostával za tím filmovým, ale i zde se blízká časy. Manažerům v Marvelu zřejmě došlo, že železo se musí kout, dokud je žhavé a tak nedávno podepsali 10 letý kontrakt s herním vydavatelstvím Gazillion Entertainment. Dočkáme se i nějaké MMO?

Stalo se #1

Kategorie: Novinky | Autor: Mike
Klíčová slova: Přehled

„Stalo se" je první pokus o pravidelnou rubriku MMOGames.cz. Jednou za zatím blíže nespecifikované časové období (v pravý čas, až situace dozraje, jakmile se čas naplní), se podrobněji podíváme na zoubek našim rychlovkám, mezi nimiž se občas najdou kousky, které si zaslouží detailnější rozbor. A nejen to. Čekají vás například videa, screenshoty nebo zajímavosti ze světa online her, které se do novinek nevešli. Poprvé jsou tu přichystány novinky z Mortal Online, Runes of Magic a Star Wars: The Old Republic.

Warhammer onlinePřes kaluže, kořeny a skály ostřejší než varjagský břit. Tudy se plazíme skrz zatuchlé doupě pavoučí matky. Puch odporný, co nutí oči k slzám, vychází z tělíček jejích rozdupaných potomků. Křupou pod našimi botami a lepí se stejně úporně jako obří pavučiny všude kolem. Pět chlapů - dobrých chlapů pokousáno, otráveno a roztrháno, to je daň osminohé pavoučnatky! Beru pochodeň a pálím těla, pavučiny, vše, včetně hrůzných vzpomínek. Hoř! Zbyla nás hrstka a tak se naše kořist bude dělit mezi méně krků. Zubatice tu číhá na každém kroku, ale ze zbylých odhodlaných tváří čtu jedinou odpověď. Pomsta, hamižnost, válečné šílenství či pravé hrdinství -vyberte si, prostě jdeme dál. Jsme opět na rozcestí, kde naše pouť začala. Nutkání vydat se do nitra Ztraceného Údolí je ještě mocnější, však obracím se k němu zády. Vyrážíme skalním průlomem, doprava. Kdosi tu již byl před námi... Starochu, shnij v pekle!

 

Co vlastně chceme od MMORPG?Duchem nepřítomný, kofeinem nadopovaný shrbený shluk bílkovin připomínající člověka. Mastné vlasy, zarudlé oči a spontánní neurotické stahy obličejových svalů. Místnost naplňují zvuky zběsilého klikání a nesrozumitelné vulgární výkřiky. Pobledlé tváře tří bratrů odráží světlo monitorů a vrhají stíny na zeď polepenou plakáty s hrami. Nevěrohodné, počítačově znějící zvuky zbraní, hodnoty dmg odlétávající od zraněním nepoznamenaných těl charakterů. Navzdory +5 fire resistu dýkař po nárazu Fire Ballu na 6. lvlu odlétává do rohu místnosti a od hlavy mu dramaticky stoupá 5ti ciferné rudé číslo. Critical hit. "Wtf?! Noob!! F****** as*****!! ", ozve se od úst zmasakrovaného dýkaře. "STFU l4m3r", odvětí mág na 70tém lvlu. Jen lamě by přece nedošlo, že +5 fire resist je pochopitelně negován lucky leafem v invu naskillovaného mága. Shluk bílkovin si otevírá IG deníček a poznamenává si "f***** LF, need 2 get 1 2...".

Staň se redaktorem MMOGames.cz

:: Rychlovky

© 2008-2018 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání