Největší zklamání - Fórum

Pilliars
avatar Pilliars
14 let 3 měsíců 18 dní
WoW a jeho kopie = trapárna .)
Příspěvek přidán 8.3.2010 17:37
jedy
avatar jedy
14 let 0 měsíců 20 dní
Uživatel Sertr v čase 14.1.2010 10:27 napsal
Uživatel aacid v čase 17.12.2009 15:35 napsal
Uživatel Sertr v čase 11.12.2009 14:19 napsal
...

sice suhlasim ze WAR online je pre mna asi tiez jedno z najvacsich sklamani, ale nejak nechapem co myslis tym zpracovanim... myslis ze tam mala byt len jedna strana alebo ze ich tam malo byt viac? predsa cely svet warhammer je jedna velka vojna a ide len o boj.

WAR online nie je zla hra, ale pre mna bolo sklamanie ze to ze je to tak podobne hram inym a ze je to tak silno orientovane na pvp... kupil som ju este v predpredaji a nakoniec som neodohral ani cely mesiac co k tomu bol zadara.

No myslel jsem to tak, že by nebyli jasně vymezené frakce. Tzn. třeba by si by člověk, ale jen na tvejch rozhodnutích by záleželo, jak se k tobě budou NPC chovat. Vždy by si to pomocí těžkejch questů mohl změnit zda podporuješ Říši nebo Chaos, jakej rod, město atd., ale všechno by mělo výhody i nevýhody. Příklad - u trpaslíků by ses mohl rozhodnotu zda chceš bejt se staromilcema nebo pokrokovejma. U pokrokovejch by si měl specialní engeneerský věci, ale zase u staromilskej bys měl speciální runy. Hra by ti vedla(stejně jako vede teĎ, ale podrobněji) deník, kde by si každej mohl přečíst s kým simpatizujš + pokud budeš jasně preferovat dobro, tak všichni zlí tě uvidí jako nepřítele a nebodou s teou moct dělat partu(kromě třeba skutečně jedinečnejch questů atd. :). Zároveň by si mohl zabíjet koho bys chtěl, ale kdžy bys někoho zavraždil, tak na etbe ta strana vypíše odměnu třeba(měl bys teřba titul vrah a každej by věděl, že když tě zabije tak dostane peníze), čím by se urovnalo, aby se všichni zabíjeli. Zpracovat to je určitě pekelně obtížné, ale nějakou revoluci v MMO by to chtělo a od WARu jsem to čekal. I když nepopírám, že to je dobrá hra, tak mě v tomdle sklamala. Warhammer je na tomdle systému založenej. všichni zrazujou všechny, kladní hrdinové můžou mít sakra špatný rysy povahy atd.


Na tomhle nemůžeš postavit hru. Jak by to vypadalo, kdyby v jedný alianci byl Black Orc, Chosen, Witch Hunter a White Lion? To by nedělalo dobrotu. A že všichni zrazujou všechny? Takhle bych to zas neviděl, že pár vysokých hodnostářů zdradilo Říši v pár knížkách Warhammeru neznamená, že to dělají všichni. ;)

aacid: Přesně jak říkáš! Warhammer je svět ve kterém jsou jen války, tudíž nevím, proč se divíš, že je hra orientovaná v maximální míře na PvP! :)

Warhammer je dobrá hra, líbí se mi, lokace jsou nádherný (při Betě jsem se nemohl nabažit startovní lokace Zelenkožců!), atmosféra ze hry přímo sálá (o tom si dnešní WoW může nechat jenom zdát ), originální Public Questy a nakonec to PvP(aka skoro celá náplň hry) je velice zábavné. Jediné na čem hra opravdu strádá je nedostatek hráčů (to má za následek např. zůžení startovních lokacích ras do jedné :( ) a také pár těch bugů nepřináší moc kladných bodů. Inu, nezbývá nic než doufat, že si WO postaví stabilnější základy a bude se dál rozvíjet.
Příspěvek přidán 8.3.2010 18:36
Pilliars
avatar Pilliars
14 let 3 měsíců 18 dní
Uživatel jedy v čase 8.3.2010 18:36 napsal
Uživatel Sertr v čase 14.1.2010 10:27 napsal
Uživatel aacid v čase 17.12.2009 15:35 napsal
Uživatel Sertr v čase 11.12.2009 14:19 napsal
...

sice suhlasim ze WAR online je pre mna asi tiez jedno z najvacsich sklamani, ale nejak nechapem co myslis tym zpracovanim... myslis ze tam mala byt len jedna strana alebo ze ich tam malo byt viac? predsa cely svet warhammer je jedna velka vojna a ide len o boj.

WAR online nie je zla hra, ale pre mna bolo sklamanie ze to ze je to tak podobne hram inym a ze je to tak silno orientovane na pvp... kupil som ju este v predpredaji a nakoniec som neodohral ani cely mesiac co k tomu bol zadara.

No myslel jsem to tak, že by nebyli jasně vymezené frakce. Tzn. třeba by si by člověk, ale jen na tvejch rozhodnutích by záleželo, jak se k tobě budou NPC chovat. Vždy by si to pomocí těžkejch questů mohl změnit zda podporuješ Říši nebo Chaos, jakej rod, město atd., ale všechno by mělo výhody i nevýhody. Příklad - u trpaslíků by ses mohl rozhodnotu zda chceš bejt se staromilcema nebo pokrokovejma. U pokrokovejch by si měl specialní engeneerský věci, ale zase u staromilskej bys měl speciální runy. Hra by ti vedla(stejně jako vede teĎ, ale podrobněji) deník, kde by si každej mohl přečíst s kým simpatizujš + pokud budeš jasně preferovat dobro, tak všichni zlí tě uvidí jako nepřítele a nebodou s teou moct dělat partu(kromě třeba skutečně jedinečnejch questů atd. :). Zároveň by si mohl zabíjet koho bys chtěl, ale kdžy bys někoho zavraždil, tak na etbe ta strana vypíše odměnu třeba(měl bys teřba titul vrah a každej by věděl, že když tě zabije tak dostane peníze), čím by se urovnalo, aby se všichni zabíjeli. Zpracovat to je určitě pekelně obtížné, ale nějakou revoluci v MMO by to chtělo a od WARu jsem to čekal. I když nepopírám, že to je dobrá hra, tak mě v tomdle sklamala. Warhammer je na tomdle systému založenej. všichni zrazujou všechny, kladní hrdinové můžou mít sakra špatný rysy povahy atd.


Na tomhle nemůžeš postavit hru. Jak by to vypadalo, kdyby v jedný alianci byl Black Orc, Chosen, Witch Hunter a White Lion? To by nedělalo dobrotu. A že všichni zrazujou všechny? Takhle bych to zas neviděl, že pár vysokých hodnostářů zdradilo Říši v pár knížkách Warhammeru neznamená, že to dělají všichni. ;)

aacid: Přesně jak říkáš! Warhammer je svět ve kterém jsou jen války, tudíž nevím, proč se divíš, že je hra orientovaná v maximální míře na PvP! :)

Warhammer je dobrá hra, líbí se mi, lokace jsou nádherný (při Betě jsem se nemohl nabažit startovní lokace Zelenkožců!), atmosféra ze hry přímo sálá (o tom si dnešní WoW může nechat jenom zdát ), originální Public Questy a nakonec to PvP(aka skoro celá náplň hry) je velice zábavné. Jediné na čem hra opravdu strádá je nedostatek hráčů (to má za následek např. zůžení startovních lokacích ras do jedné :( ) a také pár těch bugů nepřináší moc kladných bodů. Inu, nezbývá nic než doufat, že si WO postaví stabilnější základy a bude se dál rozvíjet.


Myslim, že Warhammer 40.000 online bude mít lepší odezvu :)
Příspěvek přidán 8.3.2010 20:18
jedy
avatar jedy
14 let 0 měsíců 20 dní
Uvidíme, rozhodně je W40k na mém seznamu očekávaných her :)
Příspěvek přidán 9.3.2010 12:08
.kE_
avatar .kE_
15 let 1 měsíců 15 dní
warhammeru už od svého počátku chybí nějaká činnost, která se dá dělat na max. lvlu aniž by to bylo stereotypní. Ikdyž je to PvP hra, zlepšené PvE by určitě bodlo. Možná to udělat i tak, že věci z PvE nelze používat bez nějakého odehraného PvP a nebo nějaké dosažené mety v PvP. Zkrátka aby nešlo hrát pvp bez pve a opačně.
Příspěvek přidán 9.3.2010 18:48
Kicker
avatar Kicker
14 let 5 měsíců 15 dní
pro mě je bezpochyby největším zklámáním WoW. Po dosažení lvlu 80 jsem se po asi dvou měsících na max. lvlu musel rozhodnout k odchodu. Protože tak mastný grind sem neviděl ani v asijských MMO. Dungeony i když HC jsou jen těžký farm. Každý to chce projít co nejrychlejc a jít dál. Zábava nikde. Všecko je jen na grind. A WoW hráči se pak v ostatních divý, že za něco nedostanou odměnu a hned je to nebaví.. Nejde o odměnu, jde o to jestli je zábava. WoW dělá z lidí těžký materialisty.. :D

Např. group PVP v AoC naprosto parádní věc - bez odměn když sem hrával ještě já nvm jak teď. Ale fun nehorázná. Ale potkal jsem tam wow hráče a toho to strašně nebavilo protože proč prý to hrát když za to nic nedostane.. :) WoW zkazil MMO hráče v tom, že teď všichni co ho hrajou chtěj za všecko odměnu.. už se ani nebaví ty lidi hrou jen farm, powerleveling a bejt nejlepší.

A taky je pro mě zklámáním téměř žádné PVP v Lotro, kde by se hra podlě mě stala nej fantasy mmo na trhu kdyby nějaké měla. :) Každopádně v Lotru je asi nejlepší komunita lidí co sem zatím viděl.
Příspěvek přidán 11.3.2010 14:18
spawm
avatar spawm
14 let 3 měsíců 15 dní
nejvetsi zklamani urcite 99% novych MMORPG/FPS proc? protoze zadna hra neni dotahnuta aspon blize k dokonalosti , kdyz vidim v dnesni dobe jak mrhaji namety tak se mi chce z toho zvracet, potom clovek vidi jak napriklad lidi nedohrajou ani ani prvni mesic zdarma u startreku . musim souhlasit s Kickerem Wow znicilo skoro vse hlavne hrace, zacinaji byt totalne lini,ale to se tyka vsech novych her.
ani ja sam nevim co mam ted hrat protoze je to jenom grind (muzete poradit :-) ).
Příspěvek přidán 11.3.2010 18:34
Wayne
avatar Wayne
14 let 1 měsíců 17 dní
Poradim ti .. jak uz zde napsal Kicker pokud muzes ozelet pvp tak jednoznacna volba je Lotro ( sam hraji ) ta slova o komunite muzu potvrdit a myslim si ze v pve momentalne nema konkurenci ( a navic opravdu prekrasny svet )
Příspěvek přidán 11.3.2010 21:52
Kicker
avatar Kicker
14 let 5 měsíců 15 dní
Uživatel Wayne v čase 11.3.2010 21:52 napsal
Poradim ti .. jak uz zde napsal Kicker pokud muzes ozelet pvp tak jednoznacna volba je Lotro ( sam hraji ) ta slova o komunite muzu potvrdit a myslim si ze v pve momentalne nema konkurenci ( a navic opravdu prekrasny svet )


jojo taky hraju, na Snowburnu. Ted sem reaktivoval ucet asi po roce.

Ale u PVP je tam zase zajimavy ze clovek hraje za moba. Sice sem este zadnyho nevylevlil ale treba pavouk je luxusni :D A hudba v Lotro je fakt povedena.

Stejne tak crafting mi prijde zajimavej - tim ze zadnej crafter se snad neobejde jen sam o sobe. Vsichni potrebujou slusnou pomoc tech dalsich. Alespon se mi to tak zda. :) Sice ve WoW taky ale rozhodne o dost min.
Příspěvek přidán 11.3.2010 21:55
spawm
avatar spawm
14 let 3 měsíců 15 dní
Uživatel Kicker v čase 11.3.2010 21:55 napsal
Uživatel Wayne v čase 11.3.2010 21:52 napsal
Poradim ti .. jak uz zde napsal Kicker pokud muzes ozelet pvp tak jednoznacna volba je Lotro ( sam hraji ) ta slova o komunite muzu potvrdit a myslim si ze v pve momentalne nema konkurenci ( a navic opravdu prekrasny svet )


jojo taky hraju, na Snowburnu. Ted sem reaktivoval ucet asi po roce.

Ale u PVP je tam zase zajimavy ze clovek hraje za moba. Sice sem este zadnyho nevylevlil ale treba pavouk je luxusni :D A hudba v Lotro je fakt povedena.

Stejne tak crafting mi prijde zajimavej - tim ze zadnej crafter se snad neobejde jen sam o sobe. Vsichni potrebujou slusnou pomoc tech dalsich. Alespon se mi to tak zda. :) Sice ve WoW taky ale rozhodne o dost min.


kolik tak hraje cechu na snowburnu? a nebo nejaky odkaz na CZ komunitu?
Příspěvek přidán 12.3.2010 3:58
Kicker
avatar Kicker
14 let 5 měsíců 15 dní
Na Snowburnu hraje docela slušný počet čechů. Jsou tam guildy Rest In Peace (RIP) - lotro.webnode.cz, Myth - myth.sk, Czech Crusaders - cc.gaming.sk, Forged Guild - , Immortals. RIP, Crusaders a Myth jsou asi ty největší CZ guildy v Lotro. Mám i dojem, že teď všechny z nich mají otevřený nábor.

Ale přesný počet čechů ti neřeknu. Ale dost často se ti stane, že nějakýho čecha potkáš. Zvlášť ve městech to není problém. Možná by si našel lepší info o počtu na imperium.cz.
Příspěvek přidán 12.3.2010 9:49
Grimasso
avatar Grimasso
14 let 0 měsíců 11 dní
Ja som sklamany zo star trek online Som velky fan klingoncov a chcel som si zanho zahrat.Ale pvp monstera pre federacne fazery robit nebudem :-]
Inak skuste Dungeon Dragons onlineked vam vadia grind mobovacky.Americke servery su teraz zadarmo
Příspěvek přidán 22.3.2010 10:52
Hakamiah
avatar Hakamiah
14 let 0 měsíců 18 dní
Já se přidám k házení špíny na Warhammer Online :). Sice mě pvp hodně baví a asi si to nechám předplacené, alei tak ta hra pro mě zůstává naprostým zklamáním a to z důvodu silného zjednodušení světa Warhammeru. Dlouho jsem nemohl rozdýchat, že elfové a trpaslíci budou ve hře nerozluční spojenci a když je ještě dali do jednoho startovního města, tak to pohřbili úplně. Z mého pohledu vývojáři v této hře velmi efektivně zabili jakoukoliv šanci na roleplaying. Jinak co se týče ostatního tak pvp je fajn, i pve mě baví, ale craft je naprostá ubohost, u nových postav jsem si už ani nebral žádné craftovací zaměření. S tím se pojí i naprosté neexistence herni ekonomiky. Proto mě teď pobavilo, že jí vývojáři chtějí zlepšovat, ale za ty měsíce hraní jsem tam anio na žádnou nenarazil, takže nechápu, co chtějí zelpšovat.
Příspěvek přidán 24.3.2010 10:26
Sertr
avatar Sertr
14 let 4 měsíců 5 dní
jinak musim WO za jednu věc moc poděkovat. to jak mě zklamal mě nakoplo zpět ke klasickým RPG a už pošilhámám po dalším downgradu na ppRPG :)
Příspěvek přidán 27.4.2010 11:47
Greeper
avatar Greeper
13 let 10 měsíců 13 dní
Největší zklamání? ve dnešních vývojářích her. Všechny hry jedou na stejném principu, stejné grafice a jsou si podobné jako vejce vejci. Nejde říci co je pro mě největším zklamáním. Jestli to že nějaká originalita absolutně vymizela ze světa MMORPG či rychlokurz jak udělat odfláknuté mmorpg a vydělat na tom balík peněz.
Když se podíváme do šuplíku který překypuje free mmorpg tituly, můžeme to brát po 10 a vše to házet do koše. Dnešní free mmorpg podkopávají obvykle dvě věci. Mikrotransakce které až příliš zasahují do hry a tak staví obrovskou zed mezi platiči a neplatiči a lhostejnost RT teamu ke hráčům.
Ačkoliv jsem si nikdy mmorpg nezkusil udělat, mám natolik rozumu abych věděl že by to byl jen zabitý čas. Místo aby se začalo pracovat na nějakém revolučním řešení v oblasti MMORPG, raději se dělají další a další free mmorpg s vyblitou grafikou, tuhým ovládáním a impotentně stejným enginem.
Je sice fakt že když si ten sen chtějí splnit tak at jdou do toho ale jakmile zjistí že na tom můžou vytřískat balík peněz a na komunitu hráčů pak nějak serou s prominutím tak je průser na světě.
Projel jsem dost free titulů a mohu konstatovat že je na tom dnešní situace MMORPG tak bídně až z toho oči bolí.
Kde jsou ty časy kdy se hledělo hlavně na originalitu a hratelnost, ne na peníze.
Jestli bych měl hodnotit free tituly tak z toho vychází pouze dva favorité.
Ultima Online která se stala v dnešní době jako free titul ačkoliv je stále vedená pod měsíčnímy poplatky ale převažují už spíše free servery.
A tím dalším? Guild Wars. Proč? ano sice si hru musíte koupit ale v dnešní době to není žádný problém sehnat si do tisícovky celou hru i s datadisky ze zahraničí.
Guild Wars je snad jediná hra z dnešních moderních mmorpg která mě opravdu chytla.
Proč ne WoW? Jednoduše. Blizzzard sice udělal hezkou mmorpg která stáhla do hlubin několik milionů hráčů a pořádně jim vymastila mozek ale po chvilce zjistíte že na vás stereotyp přichází až příliš rychle.
K placeným mmorpg se vyjadřovat nebudu jelikož prozatím odmítám platit jakékoliv poplatky za hru ikdyž vím že o dost přicházím jako např. AoC, Lotr, L2 a podobné kvalitní tituly. Zkrátka za kvalitu se platí.

Na závěr tedy mohu s klidem říci že největší zklamání jsou pro mě dnešní free mmorpg. Jestli mě něco absolutně zkazilo dojem na MMORPG tak je to právě toto.
Neočekávám že semnou někdo bude souhlasit. Tento dojem může být dosti chaotický páč to píšu ve spěchu ale i tak musím vyjádřit svůj názor.
Příspěvek přidán 28.5.2010 19:29 | Naposledy upravil Greeper v 28.5.2010 19:29
Pro přispívání do fóra se musíš přihlásit
© 2008-2024 MMOGames - systém naprogramoval Ondřej "Kalimero" Vašíček, design vytvořil - Vítek "Whizzzkey" Matuška, obsah - redakce
Tento server dodržuje právní předpisy o ochraně osobních údajů. Všechna práva vyhrazena. Bez svolení redakce není možno texty dále rozšiřovat!
Blogované AlterEgo | Seriál Prison Break
načítání načítání